Україна розпочала 2018 рік з нового екологічного стандарту палива ЄВРО-5.

Результати проекту Глобальної ініціативи з економії палива в Україні
13.01.2018
Презентація результатів діяльності проекту GFEI в Україні в рамках тренінгового заходу Міжнародного енергетичного агентства в Одесі.
26.03.2018

Україна розпочала 2018 рік з нового екологічного стандарту палива ЄВРО-5.

Згідно Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/927-2013-%D0%BF ), з 1 січня 2018 року в обігу на ринку України має бути тільки екологічний стандарт ЄВРО-5.

Таким чином Україна приєднується до глобального руху щодо зменшення викидів  різноманітних забруднюючих речовин в атмосферне повітря, особливо від транспортного сектору.

Міжнародна академія стандартизації (МАС) в рамках співробітництва з програмою ООН з навколишнього середовища щодо впровадження завдань Глобальної ініціативи з економії палива в Україні протягом 2016-2017 років проводила дослідження стану нашого автомобільного парку. Одним із результатів цього дослідження було виявлено позитивну динаміку щодо «екологічності» автопарку України, зокрема споживачі все більше купують економічні автомобілі. Також, завдяки прийняттю у 2013 році даного Технічного регламенту, ситуація із якістю палива на ринку суттєво покращилась. І от у 2108 році маємо новий діючий екологічний стандарт палива ЄВРО-5.

Варто також зазначити, що випробування палив для підтвердження виконання вимог зазначеного Технічного регламенту мають проводитись акредитованими випробувальними лабораторіями, визначеними у встановленому Міненерговугіллям порядку і саме Державна екологічна інспекція України вже має затверджений секторальний план державного ринкового нагляду на 2018 рік, яким передбачено перевірка виконання вимог даного Технічного регламенту.

Фахівці МАС планують моніторити стан виконання даних державних завдань та планів задля забезпечення громадського контролю та відповідного інформування споживачів про якість палива в Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *