Новое международное руководство позволит стать победителем.
18.08.2021
С новым годом, друзья и коллеги!
30.12.2021

Щирі вітання із професійної нагоди!

Шановні колеги та друзі!

Щиро вітаю Вас із професійними святами – Днем працівника стандартизації і метрології України та Всесвітнім Днем стандартів!

Щорічно 14 жовтня світова науково-технічна громадськість, починаючи з 1946 року, коли в Лондоні на конференції національних організацій зі стандартизації із понад двадцяти країн світу було засновано Міжнародну організацію зі стандартизації (ISO), відмічає Всесвітній день стандартів.

10 жовтня, напередодні цього заходу, в Україні відмічається офіційне свято — День працівників стандартизації та метрології, яке встановлене в 2002 році Указом президента України Леоніда Кучми, чим підкреслюється стратегічна цінність цієї діяльності для держави, економіки та суспільства, визнаючи вклад тисяч спеціалістів в її розвиток.

Девіз цьогорічного послання ISO до Всесвітнього Дня стандартів — «Стандарти для досягнення Цілей сталого розвитку». У своєму традиційному посланні три провідні міжнародні організації по стандартизації — ISO, IEC та ITU – разом відзначають, що Цілі сталого розвитку, які спрямовані на усунення соціальної нерівності, розвиток стійкої економіки і зниження темпів зміни клімату, є вельми амбітними.

Інтенсивна боротьба з глобальною пандемією показала нагальну необхідність комплексного підходу до досягнення Цілей сталого розвитку, щоб зміцнити наше суспільство, зробити його більш стійким і справедливим.

За таких обставин, на другому році пандемії активний розвиток отримала Інтернет — торгівля. Фахівцями Міжнародної академії стандартизації і Союзу споживачів України разом з відповідними міністерствами і відомствами України підготовлено проект стандарту ДСТУ «Настанови з електронної комерції», який не має міжнародного аналогу. Настанови з електронної комерції це набір керівних принципів, дотримання яких дозволить організаціям створювати більш зручні та орієнтовані на споживача бізнес-процеси: що саме повинен робити кожен з суб’єктів електронної комерції по всьому ланцюгу від представлення товару до післяпродажного обслуговування споживача.

В рамках реалізації завдань партнерства з Програмою ООН з навколишнього середовища щодо впровадження проекту Глобальної ініціативи з економії палива (GFEI) в Україні, МАС завершено перший етап проекту “Сприяння покращенню економії автомобільного палива в Україні”. За результатами проведеної роботи підготовлено аналітичний звіт «Паливна економічність автотранспорту в Україні» в якому висвітлено основні тенденції щодо змін у структурі автопарку України починаючи з 2005 року, досліджено питання енергоефективності та екологічності транспортних засобів, які експлуатуються в Україні, а також приділено увагу питанню впливу транспортного сектору на рівень викидів парникових газів.

Однак, на превеликий жаль, Україна, яка у жовтні 2004 року на Генеральній Асамблеї ISO першою з колишніх республік СРСР була обрана до складу її керівного органу – Ради ISO, із року в рік втрачає свої позиції у всіх аспектах, що стосуються таких сфер діяльності як стандартизація, метрологія і споживча політика. Говорячи про соціальні стандарти, подолання бідності, споживчий кошик, прожитковий мінімум, наша влада і політики вже традиційно забувають про те, що всі ці окремі сегменти є невідкладною складовою частиною європейської та загальнонаціональної політики у сфері покращення якості та безпеки життя громадян України. Усім нам необхідно зрозуміти, що без негайного реформування вітчизняної стандартизації і метрології, без удосконалення системи підготовки високопрофесійних кадрів для цих сфер, без налагодження конструктивного діалогу між владою, бізнесом і споживачами вкрай важко досягти високих стандартів життєдіяльності людини, неможливо вижити країні.

У зв’язку з цим, усім нам необхідно разом працювати над розвитком громадянського суспільства та більш активно брати участь у вирішені стратегічних питань для наших співвітчизників.

Бажаю всім науковцям, фахівцям та працівникам, що дотичні до сфери стандартизації та метрології, міцного здоров’я, родинного щастя, добробуту, натхнення, наснаги та сил у створені не тільки світлого майбутнього, але й кращого сьогодення, яке відповідає світовим та європейським стандартам якості життя!

З повагою,

Президент Міжнародної Академії Стандартизації,

Голова Правління Союзу споживачів України,

Член Ради ISO у 2004 – 2005 роках,

Лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки,

Заслужений працівник промисловості України

Леонід Школьник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *