Про брутальне порушення Закону про запобігання корупції в МОН України!

Лист Президенту України
16.04.2021
Звернення до Президента України
29.04.2021

Про брутальне порушення Закону про запобігання корупції в МОН України!

ЧИНОВНИКАМ НАЗК,ОП, ЗМІ, КМУ, політичним партіям і парламентським фракціям : СН, Голос, БЮТ, ЄС, ОПЗЖ, За майбутнє, та інші.

Про брутальне порушення Закону про запобігання корупції в МОН України (Міністр — Сергій Шкарлет)!

Суть питання.

У відсутність міністра МОН, т.в.о. міністра, вчителька Віра Рогова, в шахрайський спосіб, порушуючи усі норми трудового законодавства, повноваження наглядових і вчених рад, прав трудового колективу та здоровий глузд, 29.03.2021 року видала наказ № 134 — к про призначення в.о. ректора «Державного університету інтелектуальних техннологій та звязку» (ВНЗ «ДУІТЗ»)м.Одеса, Олександра Назаренка.

МОН водить в оману суспільство, надрукувавши новий наказ від 21. 04.2021 , який підписав інший заступник Міністра А.Вітренко, де зазначає, що О.Назаренко є професор, що не відповідає дійсності. О.Назаренко не є і ніколи не був професором. Він, судячи з запису в трудововій книжці, тривалий час інженер — електронщик в комунальній школі. Ніякого відношення з 2017 року до вищої школи не має. І не має права взагалі читати лекції студентам у вузі.

Оскільки два державних вуза ОНУЗ і ОДАТРЯ добровільно обднались у ДУІТЗ і з Міністром С.Шкарлет погодили «дорожню карту реорганізації», то зрозуміло, що наказ В. Рогової викликав несприйняття і дестабілізацію у цих вузах, протести наглядових і вчених рад. Нерозуміння в Одеській ОДА.

Більш того В.Рогова, зневажаючи законодавство про запобігання корупції, видала наказ без декларації про доходи О.Назаренка і перевірки її на корупційні складові. Цей її поступок взагали викликає безліч запитань : «А що у нас закон в МОН не для усіх?»

В країні стільки вже створено антикорупційних органів, що державні службовці повинні їх не тільки поважати, а і боятись. І перш ніж підписувати накази про призначення людей на керівні посади ректорів вузів, повинні строго дотримуватись регламентів, як кажуть » Сім раз відмір — один раз відріж!» Але Це явно не про МОН. Там анархія і безглузздя, або скриті не публічні інтереси.

Але це ще не все. Наглядова рада ОДАТРЯ звернулась з листом до Міністра С.Шкарлет, щоб він особисто втрутився і скасував незаконний наказ.

Але він, як вища публічна відповідальна посадова особа МОН, проігнорорував звернення наглядової ради, як незалежного громадського органу, і не скасував наказ, а навпаки — відмовився від погодженої з ним «дорожньої карти реорганізації», чим дестабілізовує ситуацію у вищий школі ще більше.

Виникає питання : а чи не поспішіли в ОП , КМУ і в Верховній Раді України з призначенням Сергія Шкарлета на посаду з його такою містечковою ментальністю і цинізмом по відношенню до самих Вузів і інститутів громадянського суспільства, якщо він отримав і прочитав наше звернення?

Кажуть, що за нього кнопкодавили і можливо права фракція Голос, коли наполягає, що він не готовий до такої відповідальної посади, де повинен бути високий рівень державної управлінської культури, правити закон і порядок? Це повинен забезпечувати Міністр, в тому числі і щоб його заступники не займались самоуправством .

Наводим конкретний факт нікчемності акту МОН від В.Рогової — юридичний висновок щодо законності її наказу від 29.3.2021 № 134 -к :

«Перед видачею наказу МОН про призначення Назаренка О.А. на посаду в.о. ректора ДУІТЗ (яка згідно з переліком, затвердженим Національним агентством з питань запобігання корупції, є посадою, пов’язаною з високим рівнем корупційних ризиків), він в силу вимог ЗУ «Про запобігання корупції» був зобов’язаний подати декларацію кандидата на посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (що охоплює попередній рік), а МОН України був зобов’язаний перевірити факт подання такої декларації та утриматись від видання відповідного наказу до підтвердження факту наявності декларації Назаренка О.А. в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»

Цікаво, що вся Одеса гуде про маразм, корупцію і вседозволеність в МОН , а чиновники Агентства запобігання корупіції вуха позатикали і тоже не хочуть чути цей гул інтелектуальної Одеси. Займаються відписками замість перевірки фактів про корупцію. Маємо надію, що на цей раз нас почують в ОП, КМУ, ВРУ, НАЗК та інших відповідальних за законність органах державної влади.

Дмитро Степанюк,

Заступник голови наглядової ради ОДАТРЯ, держслужбовець I рангу, почесний громадянин Кривого Рогу, народний депутат України II скликання

м.Київ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *