ПРИВІТАННЯ з днем працівника стандартизації і метрології України та Всесвітнім днем стандартів!

Доклад: Рыночные инструменты для энергоэффективности
15.09.2017
ЗАСІДАННЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ ОДАТРЯ
24.10.2017

ПРИВІТАННЯ з днем працівника стандартизації і метрології України та Всесвітнім днем стандартів!

Всім відомо, що для успішного розвитку будь-якої держави необхідно мати стабільну основу. Цією основою, що стимулює її зростання, є економіка, розвиток якої не можливий без ефективно діючої системи технічного регулювання.

Головними складовими технічного регулювання як основи надійного захисту прав споживачів є системи стандартизації, метрології та сертифікації.

Стандарти сприяють швидкому зростанню економіки в країнах, що розвиваються, закріплюючи зразки кращої практики, які дозволяють не винаходити велосипед. У світлі тісного взаємозв’язку між економічним зростанням і урбанізацією зростає роль стандартів в питаннях розвитку інтелектуальної і екологічно стійкої інфраструктури, яка робить міста комфортнішими для проживання.

І не випадково цього року Всесвітній день стандартів проходить під девізом — Стандарти роблять міста розумнішими.

Створення «Розумних міст» є дуже складним завданням. Кожне місто стикається зі своїми труднощами і вимагає власних рішень. Проте, існує один спільний знаменник, який значно спрощує це завдання. Цим знаменником є стандартизація. Стандартизація грає ключову роль в розвитку економіки, в забезпеченні інтересів промисловості, торгівлі та захисту прав споживачів.

Основна перевага стандартів «Розумних міст» — перетворення міста на інтелектуальний простір з принципово новими можливостями централізованого управління усіма його процесами. Високий рівень безпеки і сервісів забезпечений за рахунок інноваційних рішень в області енергозбереження, ЖКГ, транспорту, освіти, охорони здоров’я, екології, інформаційних технологій, з урахуванням світового досвіду. Окрема увага в інтеграційній системі «Розумних міст» приділяється забезпеченню інформаційної безпеки і управлінню нею.Крок за кроком, за допомогою стандартів ми зможемо зробити наші міста розумнішими і підтримувати безперервний та інтегрований розвиток «Розумних міст».

На жаль, в Україні через відсутність зацікавленості в політичних і бізнес кругах, відповідної усебічної підтримки з боку влади, сфера технічного регулювання країни досі знаходиться в стані занепаду, а реального реформування української сфери технічного регулювання відповідно до світового досвіду, так і не сталося.

Сьогодні українці беззахисні перед свавіллям недобросовісного бізнесу, який за допомогою сумнівних технічних умов поставляє на ринок, іноді, далеко небезпечні для здоров’я і життя продукти харчування, товари і послуги.

Усім нам необхідно зрозуміти, що без підтримки системи підготовки високопрофесійних кадрів у всіх сферах технічного регулювання, без реформування стандартизації і метрології, без налагодження конструктивного діалогу між владою, бізнесом і споживачами неможливо конкурувати у глобалізованому міжнародному суспільстві, досягти високих стандартів життєдіяльності людини, неможливо вижити країні.

Отже, бажаю всім науковцям, фахівцям та працівникам, що мають відношення до сфери технічного регулювання, міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя, натхнення, удачі і успіхів у створені не тільки світлого майбутнього, але й кращого сучасного, яке відповідає світовим та європейським стандартам якості життя.

З найкращими побажаннями і повагою,

 

Президент Міжнародної Академії Стандартизації,

Член Ради ISO у2004 – 2005 р.р.,

Лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки,

Заслужений працівник промисловості України

Леонід Школьник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *