Привітання Леоніда Школьника з Днем працівника стандартизації і метрології України та Всесвітнім днем стандартів

Україна з новою Національною транспортною стратегією до 2030 року.
11.06.2018
Новорічне вітання президента Академії
30.12.2018

Привітання Леоніда Школьника з Днем працівника стандартизації і метрології України та Всесвітнім днем стандартів

Шановні колеги і друзі!

Щиро вітаю Вас із професійним святом –
Днем працівника стандартизації і метрології України та
Всесвітнім Днем стандартів!

Нині важко собі уявити сферу діяльності, в якій би не використовувалися складові технічного регулювання – метрологія та стандартизація. Беззаперечно, вони є надійною основою захисту прав споживачів та стабільного розвитку держави.

Хотів би нагадати, що 10 жовтня — День працівників стандартизації та метрології України було засноване шістнадцять років тому Указом Президента України. Цілком логічно, що наше професійне свято проходитиме напередодні Всесвітнього Дня стандартів, що відзначається у всьому світі 14 жовтня. Саме в цей день, у 1946 році в Лондоні, у приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій зі стандартизації із понад двадцяти країн світу. Символічним є те, що конференція зібрала найкращих фахівців світу через рік як минула Друга Світова війна, адже вкрай важливим у період відновлення зруйнованих економік було створити таку систему, яка б запропонувала єдині та зрозумілі правила і вимоги, допомагала б розвитку країн та зміцненню довіри між ними. Результатом цієї конференції стало заснування Міжнародної організації зі стандартизації (ISO), членом Ради якої Україна була у 2004-2005 роках.

З часу свого створення ISO опублікувало понад 22 тисячі міжнародних стандартів, що охоплюють практично всі аспекти нашого життя, технології та виробництва. Її членами сьогодні є 162 країни, у її складі — 786 технічних комітетів і підкомітетів для забезпечення розробки стандартів. І це не просто цифри. Хотів би акцентувати, що у світі навколо нас йде масштабна робота зі стандартизації, а викликів з кожним роком стає все більше і більше. В цьогорічному посланні ISO до Всесвітнього Дня стандартів йдеться про особливу актуальність розробки і впровадження стандартів безпеки у так званий період “Четвертої промислової революції”, коли поширення інтернет-технологій, інноваційних цифрових приладів супроводжується такими небезпечними ризиками, як хакерські атаки, вразливість персональних даних тощо. І тому саме стандартизація і метрологія дбають про покращення якості і підвищення безпеки життя людей, які кожен день виступають у ролі споживача. Завдяки їм забезпечується підтримання на високому рівні якості товарів і послуг, тим самим підвищується їх конкурентоспроможність і можливість розширення ринків збуту, від них здебільшого залежить визнання держав у світі.


Натомість, на цьому тлі Україна не може похвалитися глобальними досягненнями у сферах технічного регулювання, а через низку, у тому числі, й адміністративних рішень поступово загубила й те, що здобувалося десятиліттями. Через відсутність зацікавленості в політичних і бізнес колах, відповідної підтримки з боку влади, сфера технічного регулювання країни переживає не найкращі часи.

У той же час, сьогодні наші громадяни беззахисні й перед свавіллям недобросовісного бізнесу, який за допомогою сумнівних технічних умов поставляє на ринок, іноді, відверто небезпечні для здоров’я і життя продукти харчування, товари і послуги. Чого варті щомісячні моніторинги громадськими активістами Міжнародної Академії Стандартизації і Союзу споживачів України продуктових мережевих супермаркетів, в яких фахівці кожного разу збирають великі кошики прострочених продуктів харчування. На жаль, це стосується не лише продуктів харчування, а й інших сфер життєдіяльності людей – ліків, будівельних і паливно-мастильних матеріалів, побутової техніки, страхових, банківських та житлово-комунальних послуг. Вочевидь, що в умовах недостатнього контролю з боку відповідних державних інституцій, нещодавної дії мораторію на проведення перевірок бізнесу тощо, негативні тенденції з наповнення споживчого ринку неякісними та небезпечними товарами і послугами посилюються кожного дня.

В таких умовах Україні неможливо досягти високих стандартів якості життя людей, конкурувати на глобальних ринках і зміцнювати власну економіку. Впевнений, що без підтримки системи підготовки високопрофесійних кадрів у всіх сферах технічного регулювання, без реформування вітчизняної стандартизації і метрології, без налагодження конструктивного діалогу між владою, бізнесом і споживачами вкрай важко досягти стандартів якості життя розвинутих країн світу.

Отже, бажаю всім науковцям, фахівцям та працівникам, що мають відношення до сфери технічного регулювання, міцного здоров’я, родинного щастя, добробуту, натхнення, удачі і успіхів у створені не тільки світлого майбутнього, але й кращого сьогодення для усіх споживачів світу!

З повагою,

Президент Міжнародної Академії Стандартизації,
Голова Правління Союзу споживачів України,
Член Ради ISO у 2004 – 2005 роках,
Лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки,
Заслужений працівник промисловості України
Леонід Школьник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *