Міністру освіти і науки України — Шкарлету С.М.!
03.04.2021
Про брутальне порушення Закону про запобігання корупції в МОН України!
24.04.2021

Лист Президенту України

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «Харківська академія стандартизації»

Президенту України Зеленському В. О.

Шановний Володимире Олександровичу!

Звертаюся до Вас з проханням негайного втручання в ситуацію брутального рейдерського захвату шахраями МОН України державних закладів вищої освіти в Одесі під час їх реорганізації.

           Суть питання. За згодою трудових колективів, наглядових рад закладів вищої освіти, Одеської державної адміністрації, за поданням Міністерства освіти і науки України (міністр Сергій Шкарлет) Кабінет Міністрів України з метою оптимізації діяльності закладів вищої освіти своїм розпорядженням за № 1042 від 19.08.2020 року утворив «Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку» (далі – Державний університет) шляхом реорганізації через об’єднання двох відомих в країні та за її межами інших освітніх закладів — Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова (далі – ОНАЗ) (ректор — Петро Воробієнко, д.т.н., професор) та Одеської державної академії технічного регулювання та якості (далі – ОДАТРЯ) (ректор — Леонід Коломієць, д.т.н., професор).

          Академії зв’язку у 2020 році виповнилось 100, а Академії технічного регулювання – 75 років. Ці події відзначались як на загальнодержавному та парламентському рівнях, так і освітянською громадськістю України.

          У закладах працюють досвідчені освітяни, з високою науковою репутацією, кандидати і доктори наук, професори. Серед почесних докторів цих ВНЗ – високі політичні і державні діячі, посли, науковці, два Президенти України.

          До наглядових рад входять посадові особи з реальних секторів виробництва і економіки, вболіваючі за майбутнє вузів, української науки і освіти, громадські діячі та державні службовці високих рангів.

          ВНЗ готують спеціалістів для нашої держави та інших країн світу в наукоємних галузях сфері зв’язку, новітніх технологій, метрології, стандартизації, оцінки відповідності, якості, захисту прав споживачів. Не мають проблем з працевлаштуванням випускників, які успішно працюють в різних галузях.

          Відповідно до розпорядження Уряду, чинного законодавства та Дорожньої карти реорганізації вузів, які затверджені обома колективами освітніх закладів, МОН України своїм наказом № 422-к від 10.11.2020 року прийняло рішення про призначення в.о. ректора новоутвореного Державного університету, ректора ОНАЗ Петра Воробієнка до конкретно визначеної дати — 10.05.2021 року.

          МОН також оголосило конкурс на посаду ректора новоутвореного державного навчального закладу та призначило дату його обрання на 12.05.2021 року.

          Слід зазначити, що під керівництвом в.о. ректора, професора Петра Воробієнка з дотриманням норм, процедур і Дорожньої карти реформування відбувається реорганізація вузів.

         На посаду першого проректора призначено д.т.н., професора, ректора ОДАТРЯ Леоніда Коломійця.

          Сформована нова вчена рада Державного університету, яку очолив в.о. ректора, д.т.н., професор Петро Воробієнко.

         Наглядові і вчена ради контролюють дотримання законодавства і процедур реорганізації. Проводяться законні аудити наявності та використання державного майна та землі в академіях і передачі його до Державного університету.

         Завдяки керівництву університету, підтримці губернатора Одеської області Гриневецького С.Р. та міністра економіки Ігоря Петрашка, зараз на розгляді міністерства знаходиться питання про присвоєння Державному університету статусу національного, як правонаступнику ОНАЗ.

        Але, як кажуть, корупціонери та рейдери не дрімають.

        За 40 днів до проведення виборів ректора, наказом від 29.03.2021 року № 134-к, з порушенням процедур і законних трудових прав, без погодження з трудовим колективом університету, скориставшись відсутністю Міністра освіти і науки України С. Шкарлета в межах України, т.в.о. Міністра освіти і науки України В. Рогова звільнила з посади в.о. ректора П.П. Воробієнка та призначила з 30.03.2021 року нового в.о. ректора університету Назаренка О.А – інженера-електронника школи 72 м. Одеси, у якого відсутній адміністративний досвід управління закладами вищої освіти.

Необхідність зміни в.о. ректора є незрозумілою, тим більше, що вона була проведена з цілим рядом законодавчих порушень. У цьому вбачається корупційна складова, адже акти прийому-передачі майна та переоформлення ліцензій не підписуються в МОН більше місяця, а зміна в.о. ректора проводиться терміново, в день виходу наказу.

        На цей час Олександр Назаренко вживає рейдерських заходів по заволодінню ректорським кабінетом, державним майном та коштами університету.

        Олександр Назаренко працював в ОНАЗ та був звільнений з своєї посади в 2017 році. З того часу він не займався ні науковою, ні викладацькою діяльністю в закладах вищої освіти.

         У 2019 році О. Назаренко висував свою кандидатуру на виборах ректора ОНАЗ, але отримав невелику кількість голосів, оскільки взагалі не користується і не може користуватись авторитетом серед професорсько-викладацького складу цього освітньо-наукового закладу.

         О. Назаренко не має досвіду адміністративного управління, давно не працює в ЗВО, з 2017 року не має жодної наукової праці та за ліцензійними вимогами до викладача не має права читати лекції навіть бакалаврам.

         Профспілковий колектив Державного університету, наглядові та вчена ради здивовані й обурені таким неправовим і шахрайським наказом т.в.о міністра освіти і науки Віри Рогової яка у відсутності міністра проявила свою непрофесійність і некомпетентність.

         В діях Віри Рогової та осіб, що готували цей наказ, вбачаються корупційні дії, які суперечать вимогам, що декларуєте Ви як керівник держави, які повинні стати нормативними директивами для чиновників усіх рангів і відомств.

         Більш того, всі ці дії керівництва та чиновників МОН України призводять до додаткової соціальної і політичної напруги в освітянському і науковому середовищі одеських вузів, серед професорсько-викладацького складу, студентства та молоді, батьківської спільноти.

          Вказані дії заблокували фінансову діяльність університету, що погрожує невиплатою заробітної плати працівникам в умовах пандемії і соціально-економічної напруги, пов’язаної зі зростанням цін та тарифів на споживчі товари, роботи та послуги.

          Розглядається питання про прийняття звернення колективів ОНАЗ і ОДАТРЯ до Міністра і КМУ про скасування розпорядження про їх об’єднання.

         Це радикальний крок, який визріває, але наглядовими радами поки що не підтримується.

         Вважаю, що в цей непростий для країни час Міністр Сергій Шкарлет повинен особисто втрутитись в цю ситуацію, скасувати недолугий наказ своєї заступниці, який паплюжить попереднє узгоджене з трудовими колективами рішення, принижує наукові й освітянські органи самоврядування та їх керівників. Адже це був перший прецедент в Україні, коли два ВНЗ самі добровільно об’єднались з метою подальшого професійного зростання.

          Прикро, що це відбувається в рік 30-річчя проголошення Акту про державний суверенітет і незалежність України. Неподобство і сором, що чиновники МОН України у XXI сторіччі не дотримуються елементарних правил конституційної, правової держави.

          Але маємо надію, що ця подія стане предметом для оцінок і роздумів з нагоди 30-річчя не тільки для Вас як Президента Держави, а й для органів виконавчої влади України, для НАНУ, АПНУ, для освітянської та наукової громадськості як у країні, так і за кордоном.

З повагою,

Член Наглядової ради Одеської державної академії технічного регулювання та якості,

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки,

Заслужений машинобудівник України,

кавалер Ордену «За заслуги»,

кандидат технічних наук,

головний інженер ДП «ЗІМ» у 1993 — 2004 рр.,

ветеран ДП «ЗІМ» зі стажем 40 років,

Голова правління ГО «Харківська академія стандартизації»                М.М. Будьонний

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *