КОРУПЦІЯ І БРУТАЛЬНІЙ РЕЙДЕРСЬКИЙ ЗАХВАТ ШАХРАЯМИ МОН УКРАЇНИ!

Звернення з нагоди Всесвітнього дня прав споживачів.
15.03.2021
Міністру освіти і науки України — Шкарлету С.М.!
03.04.2021

КОРУПЦІЯ І БРУТАЛЬНІЙ РЕЙДЕРСЬКИЙ ЗАХВАТ ШАХРАЯМИ МОН УКРАЇНИ!

КОРУПЦІЯ І БРУТАЛЬНІЙ РЕЙДЕРСЬКИЙ ЗАХВАТ ШАХРАЯМИ МОН УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ОДЕСІ (Інформація і судження для суспільства і влади, ЗМІ і соціальних мереж інтернету)

Суть питання. За згодою трудових колективів, наглядових рад закладів вищої освіти, Одеської державної адміністрації, за поданням Міністерства освіти і науки України (міністр Сергій Шкарлет), Кабінет Міністрів України ( Денис Шмигаль) з метою оптимізації діяльності закладів вищої освіти, своїм розпорядженням за № 1042 від 19.08.2020 року утворив «Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку» шляхом реорганізації через об’єднання двох відомих в країні і за її межами інших освітніх закладів — Одеської національної академії зв’язку ім.О.С.Попова (ОНАЗ) (ректор — Петро Воробієнко, д.т.н.,професор) та Одеської державної академії технічного регулювання та якості (ОДАТРЯ) ( ректор — Леонід Коломієць, д.т.н., професор).

Академії зв’язку у 2020 році виповнилось 100, а Академії технічного регулювання – 75 років. Ці події відзначались як на загально державному та парламентському рівні, так і освітянською громадськістю України.

У закладах працюють досвідчені освітяни, з високою науковою репутацією, кандидати і доктори наук, професори. Серед почесних докторів високі політичні і державні діячі, посли, науковці, два Президента України.

До наглядових рад входять посадові особи з реальних секторів виробництва і економіки вболіваючі за майбутнє вузів, української науки і освіти, громадські діячі і державні службовці високих рангів.

Вузи готують спеціалістів для нашої держави та інших країн світу в наукоємних галузях в сфері зв’язку, новітніх технологій, метрології, стандартизації, оцінки відповідності, якості, в тому числі і по закритим темам для військової метрології, захисту прав споживачів.

Не мають проблем з працевлаштуванням випускників. Випускники вузів успішно працюють в різних галузях, в тому числі і в гірничо – металургійному комплексі Кривбасу.

Відповідно до розпорядження Уряду, чинного законодавства та Дорожньої карти реорганізації вузів, які затверджені обома колективами освітніх закладів, МОН України своїм наказом № 422-к від 10.11.2020 року прийняло рішення про призначення в.о. ректора новоутвореного Державного університету, ректора ОНАЗ Петра Воробієнка до конкретно визначеної дати — 10.05.2021 року.

МОН також оголосило конкурс на посаду ректора новоутвореного державного навчального закладу та призначило дату його обрання на 12.05.2021 року.

Слід зазначити, що під керівництвом в.о. ректора, професора Петра Воробієнка, з дотриманням норм, процедур і Дорожньої карти реформування, відбувається реорганізація вузів.

На посаду першого проректора призначено д.т.н., професора, ректора ОДАТРЯ Леоніда Коломійця.

Сформована нова вчена рада Державного університету, яку очолив в.о.ректора, д.т.н., професор Петро Воробієнко.

Наглядові і вчена ради контролюють дотримання законодавства і процедур реорганізації.

Проводяться законні аудити наявності і використання державного майна та землі в академіях і передачі його до Державного університету.

Завдяки керівництву університету, підтримки губернатора Одеської області Гриневецького С.Р. та міністра економіки Ігоря Петрашко, зараз на розгляді міністерства питання про присвоєння Державному університету статусу національного, як правонаступнику ОНАЗ.

Але, як кажуть, вороги, корупціонери та рейдери не дрімають.

За 40 днів до виборів ректора, наказом від 29.03.2021 № 134-к, з порушенням процедур і законних трудових прав виконуючого обов’язки ректора Петра Воробієнка, без погоджень з трудовим колективом універиситету, у відсутності в межах України міністра МОН Сергія Шкарлета, т.в.о. міністра, сумнівний фахівець початкової освіти, Віра Рогова у шахрайський спосіб, з перевищенням службових повноважень і порушенням елементарних норм трудового законодавства, безпідставно і без пояснень звільняє його з посади та призначає на його місце Олександра Назаренка, який працював тривалий час інженером – електронником в комунальному закладі — СШ № 79 Одеської міської ради.

На цей час Олександр Назаренко вживає рейдерських заходів по заволодінню ректорським кабінетом, державним майном та коштами університету.

Олександр Назаренко працював в ОНАЗ та був звільнений з своєї посади в 2017 році.

З того часу він не займався ні науковою, ні викладацькою діяльністю в закладах вищої освіти.

В 2019 році Назаренко висував свою кандидатуру на виборах ректора ОНАЗ, на яких отримав невелику кількість голосів, так як взагалі не користується і не може користуватись авторитетом серед професорсько – викладацького складу освітньо — наукового закладу, як людина « з вулиці».

Не має адміністративного досвіду управління, давно не працює в ЗВО, з 2017 року не має ні однієї наукової праці.

По ліцензійним вимогам викладача не має права читати лекції навіть бакалаврам.

Профспілковий колектив Державного університету, наглядові та вчена ради, здивовані і обурені таким не правовим і шахрайським наказом вчительки початкових класів т.в.о міністра Віри Рогової яка у відсутності міністра проявила свою не професійність і некомпетентність.

В діях Віри Рогової та осіб, що готували цей наказ,ми вбачаємо також корупційні дії, які суперечать вимогам, що декларують керівники держави, які повинні стати нормативними директивами для чиновників усіх рангів і відомств.

Більш того, всі ці дії керівництва та чиновників МОН України приводять до додаткової соціальної і політичної напруги в освітянському і науковому середовищі Одеських вузів, серед професорсько — викладацького складу, студентства та молоді, батьківської спільноти.

Вказані дії заблокували фінансову діяльність університету, що погрожує не виплатою заробітної плати працівникам в умовах пандемії і соціально – економічної напруги з тарифами та ринковими цінами на споживчі товари, роботи та послуги.

Розглядається питання про прийняття звернення колективів ОНАЗ і ОДАТРЯ до Міністра і КМУ про скасування розпорядження про їх об’єднання.

Це радикальний крок, який визріває, але наглядовими радами поки що не підтримується.

Зрозуміло, що зараз залучаються до вивчення проблеми освітян і науковців Президент України та його офіс, РНБО, Уряд, правоохоронні та військові органи, закордонні партнери Вузів, громадськість України, органи ЄС.

Без сумніву, що такий недолугий нікчемний наказ вчительки Рогової буде мати правові і політичні наслідки перш за все для МОН України, поки ним керують не компетентні та не професійні чиновники з нахилами шахраїв та рейдерів.

Ми вважаємо, що в цей не простий для країни, Одеси і вузівського колективу час, Міністр Сергій Шкарлет повинен особисто втрутитись в цю ситуацію, скасувати недолугий наказ свого заступника, який паплюжить його узгоджене з трудовими колективами рішення, принижує наукові і освітянські органи самоврядування та їх керівників.

Адже, це був перший прецедент в Україні, коли два вузи самі добровільно об’єднались з метою свого професійного росту.

Прикро, що це відбувається в рік 30 – річчя проголошення Актів про державний суверенітет і незалежність України. Неподобство і стид що чиновники МОН України у XXI сторіччі не дотримуються елементарних правил конституційної, правової держави у якій потужно розвивається громадянське суспільство.

Але ми маємо надію, що ця подія стане предметом для оцінок і роздумів до 30-ти річчя не тільки для Президента, а і для органів виконавчої влади України, для НАНУ, АПНУ, для освітянської та наукової громадськості, як в країні, так і за кордоном, особливо в сферах інвестицій і людських кадрових ресурсів в нашій державі.

ДМИТРО СТЕПАНЮК,

Заступник голови наглядової ради ОДАТРЯ,

народний депутат України II скликання,

Почесний громадянин Кривого Рогу,

заслужений працівник промисловості України,

державний службовець I рангу,

громадський діяч,

віце – президент Міжнародної академії стандартизації.

Кривий Ріг-Одеса-Київ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *