День працівників стандартизації та метрології

Кроки CEN та CENELEC у відповідь на пандемію COVID-19
09.09.2020
НГ2021
С Наступающим Новым годом 2021!
29.12.2020

День працівників стандартизації та метрології

Шановні колеги та друзі!

Щиро вітаю Вас із професійними святами –
Днем працівників стандартизації і метрології України та
Всесвітнім Днем стандартів!

Щорічно 14 жовтня світова науково-технічна громадськість, починаючи з 1946 року, коли в Лондоні на конференції національних організацій зі стандартизації із понад двадцяти країн світу було засновано Міжнародну організацію зі стандартизації (ISO), відмічає Всесвітній день стандартів.

10 жовтня, напередодні цього міжнародного заходу, в Україні відмічається офіційне свято — День працівників стандартизації та метрології, чим підкреслюється стратегічна цінність цієї діяльності для держави, її економіки та промисловості, а також для суспільства, визнаючи вклад тисяч науковців, фахівців та спеціалістів у розвиток країни.

Девіз цьогорічного послання ISO до Всесвітнього дня стандартів — «Захистимо планету стандартами». У своєму традиційному посланні керівники трьох провідних міжнародних організацій по стандартизації — IEC, ISO та ITU — відзначають: «Стандарти, розроблені IEC, ISO та ITU, враховують перевірені часом рішення технічних проблем. Вони допомагають обмінюватися досвідом і експертними ноу-хау як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються. Стандарти охоплюють всі аспекти енергозбереження, якості води і повітря, встановлюють процедури і методи вимірювань. Їх широке застосування допомагає знизити вплив промислового виробництва і процесів на навколишнє середовище, сприяє повторному використанню обмежених ресурсів і підвищує енергоефективність».

На превеликий жаль, Україна, яка у жовтні 2004 року на Генеральній Асамблеї ISO першою з колишніх республік СРСР була обрана до складу її керівного органу – Ради ISO, із року в рік втрачає свої позиції у всіх аспектах, що стосуються таких сфер діяльності як стандартизація, метрологія і споживча політика. Українські чиновники так і не спромоглися усвідомити найвищу цінність стандартизації, відображену у головних гаслах організації ISO: «Стандарти єднають світ» та «Стандарти — для споживача». Здається, що ніщо не в змозі зламати традиційне безвідповідальне ставлення чиновників до питання захисту прав споживачів, як то передбачено Конституцією України і низкою імплементованих Україною міжнародних документів, зокрема Керівними принципами для захисту інтересів споживачів, прийнятих на Генеральній асамблеї ООН у 1985 році (із відповідними доповненнями), які повинні були стати дорожньою картою для діяльності усіх гілок української влади – законодавчої, виконавчої та судової.

За таких обставин Україна наврядчі досягне у найближчий перспективі омріяних мільйонами українців високих стандартів якості та безпеки життя, а вітчизняному бізнесу буде надзвичайно складно конкурувати на глобальних ринках і, одночасно, зміцнювати економіку власної країни. Усім нам необхідно зрозуміти, що без кардинального упорядкування вітчизняної стандартизації і метрології, без удосконалення системи підготовки високопрофесійних кадрів для цих сфер, без налагодження конструктивного діалогу між владою, бізнесом і споживачами вкрай важко досягти високих стандартів безпеки життєдіяльності людини, і практично неможливо вижити країні.

Бажаю всім науковцям, фахівцям та працівникам, що дотичні до сфери стандартизації та метрології, міцного духу, здоров’я, родинного щастя, добробуту, натхнення, удачі і успіхів у створені не тільки світлого майбутнього, але й кращого сьогодення, яке відповідає світовим та європейським стандартам якості та безпеки життя і за яке не буде потім соромно перед нашими нащадками!

З повагою,

Президент Міжнародної Академії Стандартизації,
Голова Правління Союзу споживачів України,
Член Ради ISO у 2004 – 2005 роках,
Лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки,
Заслужений працівник промисловості України

Леонід Школьник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *